Pi Artworks

Hakkında

Yeşim J. Turanlı tarafından 1998’de Istanbul’da kurulan Pi Artworks sanat dünyasında 20 yılını doldurmuş bulunuyor. Kuruluşundan itibaren İstanbul çağdaş sanat haritasının şekillenmesinde önemli bir rol oynayan galeri, sanatta yenilikçi ve özgün yaklaşımları destekleyen çizgisiyle ve bu süreçte kendini kanıtlamış öngörüleriyle öne çıkıyor.

Pi Artworks, Londra’da açtığı ve merkezini konumlandırdığı ikinci galerisiyle, 2013’ten bu yana iki farklı coğrafya arasında diyaloğu mümkün kılan bir platform niteliği taşımaktadır. İstanbul şubesine benzer şekilde, şehrin sanat hayatında yerel ve köklü bir galeri olma amacını odağında tutan Pi Artworks London, İngiltere sanat sahnesine deneyimini sunarken, sıklıkla lokal kurumlar ve şahıslar ile iş birliklerinde bulunmaktadır. Galeri, 55 Eastcastle Street, Fitzrovia adresinde yer alan 300 m² genişliğindeki sergi alanıyla, şehrin çağdaş sanat sahnesinde merkezi bir noktada konumlanmaktadır.

Galerinin İngiltere’de gerçekleştirmiş olduğu önemli iş birlikleri arasında Goldsmith Üniversitesi ile beraber düzenlenen ve beş senedir devam eden Curatorial Open programı bulunmaktadır. Ayrıca Pi Artworks’un 2017 senesinde Fabrica Brighton’da gerçekleştirdiği İpek Duben’in They/Onlar adlı sergisi ve yine aynı sene The Whitworth Manchester’da Susan Hefuna’nın ToGather sergisi de İngiltere’de son dönemde ses getirmiş sergiler arasında yer almaktadır.

Öte yandan Pi Artworks; Türkiye’de, İngiltere’de ve dünyanın farklı yerlerinde yaşayan sanatçıları son on yıldır düzenli olarak katılım gösterdiği Art Basel Hong Kong, Frieze New York, Artissima Torino’nun da içinde yer aldığı küresel fuarlarda temsil etmeyi sürdürmektedir.

Pi Artworks çağdaş sanat sahnesinde üstlendiği, yenilikçi ve özgün yaklaşımları dönemlere ait koşullardan bağımsız olarak temsil etme, yerel ve küresel olanı ortak noktalarda buluşturma misyonlarının yanı sıra kadın sanatçıları desteklemeye de önem vermektedir. Galeri gelecekte de aralarında Nancy Atakan, Gülay Semercioğlu, Nezaket Ekici, Fatma Bucak, İz Öztat, Ana Čvorovic ve Susan Hefuna gibi birçok ismin bulunduğu farklı kuşaklardan kadın sanatçılarla uzun soluklu iş birliklerini sürdürmeye, söz konusu vizyonda devam etmeyi amaçlıyor.

 

İletişim Bilgileri
Adres
İstiklal Mah. Piyalepaşa Bulvarı, Piyalepaşa İstanbul No:32B, Beyoğlu / İSTANBUL
Telefon
(0212) 245 1323
Çalışma Saatleri
Salı - Cumartesi, 12:00 – 18:00
Sitemize giriş yaparak kişisel verileriniz, site kullanımınızı analiz etmek, sosyal medya özellikleri ve reklamları kişiselleştirmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metni’ni okuyabilirsiniz. Anladım butonuna tıklayarak açık rıza beyanında bulunmuş olursunuz.