Serdar Acar Bir Yaz Gecesi Rüyası

15/04/2023 - 20/05/2023

Pi Artworks - Pi Artworks İstanbul

Sanatçı, çalışmalarında günümüz insanlarının yalnızlığına ve bu yalnızlık içerisinde bizlere mümkün kılınan var olma biçimlerine odaklanmakta ve birey için alternatif var oluş alanları yaratmaktadır.

Bunu yaparken, gerçeküstücü pastoral bir alternatif gerçeklik alanı içerisine konumlandırdığı figürleri ve imgeleriyle; yalın, son derece çabasız ve kendi deyimiyle ‘’arafta kalmış ( büyümek ve büyüyememek ) bir çocuğa aitmişçesine’’ oluşturduğu kompozisyonlarıyla izleyiciye, yüzey üzerindeki hikayeye kendi kurgu ve yorumlarını katabilecekleri boşluklar ve devamlılıklar bırakmaktadır.

Pastel ve soft renk paletiyle öne çıkan minimal çalışmalarını sanatçı ‘şeyler’ bombardımanına tutulduğumuz bu çok renkli ve kontrast döneme yönelik bireysel ve sakin bir karşı koyuş’’ şeklinde açıklar.

Doğa manzaraları, özellikle dağlar ve genellikle yüksek tepeli coğrafi oluşumlar, sıklıkla kullanılan servi ve ev imgesiyle, bazen pembe ya da siyah olabilen göl kenarları elbette görünenin ötesinde bir anlam arayışı ve dolaylı bir imayı izleyici için gözler önüne sererken, bireysel bir yorum beklentisiyle hemen her çalışmayı interaktif bir duygu ve düşünce alanına dönüştürür.

 

Sitemize giriş yaparak kişisel verileriniz, site kullanımınızı analiz etmek, sosyal medya özellikleri ve reklamları kişiselleştirmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metni’ni okuyabilirsiniz. Anladım butonuna tıklayarak açık rıza beyanında bulunmuş olursunuz.