The Pill

Hakkında

Eski bir jeneratör fabrikasında bulunan The Pill, Haliç kıyısında tarihi yarımadada yer alan uluslararası bir çağdaş sanat galerisidir. 2015 yılında kurulan ve Ocak 2016'da kapılarını açan galeri, Türkiye'den ve birçok ülkeden sanatçıları bir araya getiren küresel bir platform olarak faaliyet göstermekte. Galeri, çağdaş sanat için verimli bir ortam yaratmayı, Türkiye sahnesinin görünürlüğünü arttırmayı ve farklı ülkelerden kurumlarla işbirliğini çoğaltarak yerel bağlamı odağında bulunduran bir diyaloğu mümkün kılmayı hedefliyor. Bu çerçevede birçok ülkeden sanatçıları, uygulamalarını ve deneyimlerini yeni bir coğrafyada tekrar ele almaya davet ediyor.

The Pill, Paris ve Brüksel'de faaliyet gösteren Daniel Templon Galeri'nin bir dönem direktörlüğünü üstlenmiş Suela J. Cennet tarafından kuruldu. Galeri, açılışından bu yana müze alımlarını çoğaltarak, sanatçılarının Bienallere katılmasını sağlayarak ve özel koleksiyonlar ile sanatçıları arasındaki bağları güçlendirerek kendisini bölgedeki en etkili oyunculardan biri haline getirmeyi başardı. Galerinin sanatçıları, projeleriyle önemli sanat ödüllerine aday gösterildi.

The Pill, galeri faaliyetlerinin yanı sıra Türkiye'de çalışmak ve üretmek isteyen sanatçılar için bir rezidans programı da sunuyor.

İletişim Bilgileri
Adres
Ayvansaray Mahallesi Mürselpaşa Caddesi 181 Balat İstanbul
Telefon
+90 (212) 533 1000
Web Sitesi
http://thepill.co
Çalışma Saatleri
Salı - Cumartesi 10:00 - 18:00
Pazar kapalı
Pazartesi randevu ile
Sitemize giriş yaparak kişisel verileriniz, site kullanımınızı analiz etmek, sosyal medya özellikleri ve reklamları kişiselleştirmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metni’ni okuyabilirsiniz. Anladım butonuna tıklayarak açık rıza beyanında bulunmuş olursunuz.