Selim Süme

Selim Süme

Hakkında

Sanatçı ve eğitmen Selim Süme sanat pratiğinde imgeyi bir soru olarak ele almaktadır. Öznel belgesel hikaye anlatıcılığından, imgenin temsiliyetine kadar çeşitli konularda fotoğraf üzerine araştırmalar yapmaktadır. İmgenin gereçeklikle kurduğu ilişkinin kırılganlığı üzerinden imgeyi tekrar soru haline dönüştürmeye çalışan bir sanatsal yaklaşımın peşindedir.

289kd (Reccollective, 2009), Tekerrür (Reccollective, 2016) ve Vesika (Reccollective, 2019) isimli sanatçı kitapları bulunmaktadır. Süme aynı zamanda reccollective ve bandrolsüz kolektiflerinin kurucu üyelerindendir. Bahçeşehir üniversitesinde konuk eğitmen olarak çalışmaktadır.

İşleri çeşitli bienal ve galerilerde sergilenen Süme, İstanbul ve Viyana’da yaşamakta ve çalışmalarına devam etmektedir.

Ölçek
22/10/2020 - 21/11/2020
Karma Ölçek
Sitemize giriş yaparak kişisel verileriniz, site kullanımınızı analiz etmek, sosyal medya özellikleri ve reklamları kişiselleştirmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metni’ni okuyabilirsiniz. Anladım butonuna tıklayarak açık rıza beyanında bulunmuş olursunuz.