x-ist

Hakkında

x-ist, 2004 yılında, özgün fikre dayalı üretim yapan genç, çağdaş Türk sanatçılarını bünyesinde barındırıp maddi manevi desteklemek ve onlara kariyerleri süresince mentorluk yapmak hedefiyle kurulmuş, Türkiye’deki öncü sanat galerindendir.

Düzenli olarak yurtiçi ve yurtdışındaki önemli sanat fuarlarında varlık gösteren ve uluslararası kurumlarla işbirliği halinde olan galeri, temsil ettiği sanatçıların kariyerlerini güçlendirmek ve sınırlarını genişletmek hedefiyle çalışmalarını çok yönlü sürdürmektedir.

2018 yılında, kuruluşundan 14 yıl sonra Nişantaşı’ndaki adresinden Tophane’ye taşınan x-ist, daha önce de iş birliği içinde olduğu benzer anlayışa sahip galerilerle bir arada, çağdaş sanat dünyasının güçlü aktörlerinden biri olmaya devam etmektedir.

İletişim Bilgileri
Adres
Kemankeş Karamustafa Paşa, Mumhane Cd. No:50 Kat:2, 34425 Beyoğlu/İstanbul
Telefon
+90 212 291 77 84
Faks
+90 212 291 77 84
Çalışma Saatleri
Salı - Cumartesi: 11.00 - 19.00
Sitemize giriş yaparak kişisel verileriniz, site kullanımınızı analiz etmek, sosyal medya özellikleri ve reklamları kişiselleştirmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metni’ni okuyabilirsiniz. Anladım butonuna tıklayarak açık rıza beyanında bulunmuş olursunuz.