x-ist

Hakkında

x-ist, 2004 yılında, evrensel fikirlerle üretim yapan genç çağdaş sanatçıları desteklemek ve onlara kariyerleri süresince mentorluk yapma hedefini benimseyerek kurulmuş, Türkiye’deki öncü sanat galerindendir.

Türkiye’nin büyüyen çağdaş sanat dünyasına katkı sağlayan x-ist, 2013 yılından itibaren uluslararası sanatçıları da temsil etmeye başlamıştır. Düzenli olarak yurtiçi ve yurtdışındaki önemli sanat fuarlarında varlık gösteren ve uluslararası kurumlarla işbirliği halinde olan galeri, temsil ettiği sanatçıların kariyerlerini güçlendirmek ve sınırlarını genişletmek hedefiyle çalışmalarını çok yönlü sürdürmektedir.

Kuruluşundan 14 yıl sonra Nişantaşı’ndaki adresinden Karaköy’e taşınan x-ist, daha önce de işbirliği içinde olduğu, benzer anlayışa sahip galerilerle bir arada, çağdaş sanat dünyasının güçlü aktörlerinden biri olmaya devam etmektedir.

İletişim Bilgileri
Adres
Kemankeş Karamustafa Paşa, Mumhane Cd. No:50 Kat:2, 34425 Beyoğlu/İstanbul
Telefon
+90 212 291 77 84
Faks
+90 212 291 77 84
Çalışma Saatleri
Pazartesi - Cuma: 12.00 - 18.00
Sitemize giriş yaparak kişisel verileriniz, site kullanımınızı analiz etmek, sosyal medya özellikleri ve reklamları kişiselleştirmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metni’ni okuyabilirsiniz. Anladım butonuna tıklayarak açık rıza beyanında bulunmuş olursunuz.