The Empire Project

Hakkında

2010 yılında kurulan Empire Project, 7 sezon boyunca iki farklı tarihi mekânda 40'tan fazla sanatçının eserlerini sergiledi ve seminerler, atölye çalışmaları ve projelerle özverili bir izleyici kitleye sundu. The Empire Project, bugün İstanbul adını verdiğimiz emperyal odaktan etkilenen, kültürel alanda tarihi bölgelerden gelen, çağdaş sanatı tanımlar ve sergiler. Coğrafi olarak, bu aralık, Akdeniz dünyasının çoğu ve Arap Yarımadası, Doğu Avrupa, Anadolu, Karadeniz bölgesi ve Orta Asya'nın çoğu dâhil olmak üzere geniş bir yelpazeyi kapsar.

2017'de, geleneksel yerleşik galeri odaklı mekân dışında çalışmalarını sürdürmek için formatını değiştirdi. Oturmuş ve gelişmekte olan sanatçıları sunmak ve sergilemeye adanmış, sanat topluluğuna hizmet etmeye ve işbirliği yapmaya odaklandı. Empire, alternatif alanlarda ve mekânlarda solo ve grup gösterileri sunuyor. The Empire Project, yeni biçimini benimsediğinden beri, hem işbirliği içinde hem de bağımsız olarak İstanbul, Ankara, Paris ve Mumbai'de 20'den fazla sergi gerçekleştirdi.

Empire Project galerisi, 2019-2020 sergi sezonlarında sadece randevu alarak faaliyetlerine devam edecek.

 

İletişim Bilgileri
Telefon
0 (212) 292 59 68
Sitemize giriş yaparak kişisel verileriniz, site kullanımınızı analiz etmek, sosyal medya özellikleri ve reklamları kişiselleştirmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metni’ni okuyabilirsiniz. Anladım butonuna tıklayarak açık rıza beyanında bulunmuş olursunuz.