Evin Sanat Galerisi

Hakkında

Evin Sanat Galerisi, 1996 yılında Evin İyem ve Ümit İyem tarafından kurulduğundan bu yana, Türkiye’deki figüratif ağırlıklı plastik sanatların en önemli temsilcilerinden biri olmuştur. Genç ve dinamik yeni nesil ekibiyle galeri, kurucularının temel değerleri olan güven ve uzmanlıktan şaşmadan, anlaşmalı olduğu sanatçıların temsil ve tanıtımlarını üstlenir, ayrıca misafir sanatçılara programında yer verir. Yirmi beş yılı aşkın deneyimi ile Evin Sanat Galerisi, Türk sanat piyasasında kendine önemli bir yer edinmiş ve 2001 yılından beri eser sertifikaları vererek hem sanatçıların hem de koleksiyoncuların haklarının korunmasında öncü bir rol oynamıştır. Galeri, yıl boyunca Türk modern sanatının büyük ustalarına ve ümit vadeden genç sanatçılarına düzenlediği kişisel ve grup sergilerinin yanı sıra 2006 yılından beri de Nuri İyem Resim Ödülü ve sergisini de gerçekleştirmektedir.

Evin Sanat Galerisi, İstanbul’un tarihi semtlerinden Bebek’te konumlanmış olup, ikinci derece tarihi eser statüsündeki binasında sanatseverlere hizmet vermektedir. Bu bina, aynı zamanda bir sanat galerisi için özel olarak tasarlanan Türkiye’deki ilk binadır. İki kat sergi salonunun dışında bir adet koleksiyon katı ve temsil ettiği sanatçıların eserlerinin daimi olarak izlenebildiği özel bir deposu bulunmaktadır.

İletişim Bilgileri
Adres
Büyük Bebek Deresi Sokak No: 13, Bebek 34342 İstanbul Türkiye
Telefon
0212 265 81 58
Faks
0212 257 76 76
Çalışma Saatleri
Evin Sanat Galerisi, Salı'dan Cumartesi'ye saat 11:00 - 19:00 arasında konuklarını ağırlamaktadır. Galerimiz Pazartesi günleri yalnızca randevuyla açılacaktır.
Sitemize giriş yaparak kişisel verileriniz, site kullanımınızı analiz etmek, sosyal medya özellikleri ve reklamları kişiselleştirmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metni’ni okuyabilirsiniz. Anladım butonuna tıklayarak açık rıza beyanında bulunmuş olursunuz.