Ali Şentürk Basitleştirilmiş Ağır Yükler

04/11/2022 - 03/12/2022

Basitleştirilmiş Ağır Yükler

Galeri Siyah Beyaz, Ali Şentürk’ün 4 Kasım – 3 Aralık 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek olan “Basitleştirilmiş Ağır Yükler“ isimli solo sergisine ev sahipliği yapıyor.

Ali Şentürk, “Basitleştirilmiş Ağır Yükler” isimli sergisinde, yaşam içinde yüklendiğimiz / bize yüklenen ağır yüklerin ifadesini arıyor. Sanatçı, yaklaşık 3 yıllık kişisel bir sürecin sonucunda ortaya çıkan bu işleri, bir hissin denemesi olarak tanımlıyor ve halen devam eden bu sürece izleyiciyi ortak ediyor. Bu ağır yüklerin ne zaman ve nasıl basitleştirildiği ise başka bir soru olarak karşımıza çıkıyor.

“Basitleştirilmiş Ağır Yükler”, gündelik hayatın akışında karşımıza çıkan / çıkarılan durum, olay ve oluşları zıtlıklar üzerinden kurulan bir metafor ile sunuyor. Kurşun, kâğıt, yapay koyun postu, polyester gibi birçok farklı malzemenin ve dolayısıyla birbirinden farklı sergileme biçimlerinin bir arada görüldüğü sergi, tüm bu yüklerin birer temsili ve onların aktarıcısı oluyor. Hem üretim süreci hem de sergileme pratiğinin bir parçası olan malzemeler, doğaları gereği serginin içeriğine doğrudan dahil oluyor.

Ali Şentürk’ün “Basitleştirilmiş Ağır Yükler” isimli kişisel sergisi 4 Kasım-3 Aralık 2022 tarihleri arasında Pazar hariç her gün 11.00-19.00 saatleri arasında Galeri Siyah Beyaz’da ziyaret edilebilir.

Sitemize giriş yaparak kişisel verileriniz, site kullanımınızı analiz etmek, sosyal medya özellikleri ve reklamları kişiselleştirmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metni’ni okuyabilirsiniz. Anladım butonuna tıklayarak açık rıza beyanında bulunmuş olursunuz.