Sefa Karakuş

Sefa Karakuş

Hakkında

1992 İstanbul doğumlu Sefa Karakuş, resim eğitimine 2006 yılında Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesi'nde başladı.2010 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim Bölümüne giren sanatçı, 2017 yılında mezun olmuştur.

Algı olarak bakıldığında, maskelere sığınmış insanların değişimleri ya da farklı bir bakış açısıyla kaosun kendi içinde oluşturduğu figürlerin oluşumuna rastlıyoruz. Konu, bu ortamı oluşturan insanları ya da oraya sürüklenenleri işliyor. İzleyici, açıkça ortaya dökülen kaosun yerine, renkli ve estetik biçimlerin yanılgısıyla kendini pozitif bir ortamda bulabilir. Bu ikilemde sanatçının 'Ego' isimli yeni serisiyle birlikte sergilenecek olan resmi izleyiciyle buluşuyor.

Eserleri birçok karma sergide yer alan ve farklı yarışmalarda ödüller kazanan Sefa Karakuş, çalışmalarına İstanbul'daki atölyesinde devam etmektedir.

Sitemize giriş yaparak kişisel verileriniz, site kullanımınızı analiz etmek, sosyal medya özellikleri ve reklamları kişiselleştirmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metni’ni okuyabilirsiniz. Anladım butonuna tıklayarak açık rıza beyanında bulunmuş olursunuz.