Ekavart Gallery

Güncel Sergi
Hakkında

EKAV / Eğitim, Kültür ve Araştırma Vakfı 23 Kasım 1991 yılında sanatı toplumun her kesimine ulaştırmak, geleceğin genç sanatçılarına destek vermek amacıyla kurulmuştur.

Ekavart Gallery, EKAV Vakfına bağlı kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Bağış makbuzu ile çalışılmakta ve etkinliklerden elde edilen gelirler, sanat dalında eğitim gören bursiyerlerimize aktarılarak, geleceğin sanatçılarına destek olmaktadır. Galerimiz Süzer Plaza da Ritz Carlton Oteli altında bulunmaktadır.

Sanat diliyle, estetiği birleştirerek toplumun yaşam ve bilinç düzeyinin kalitesini yükseltmeyi hedefleyen Ekavart Gallery açılışından bu yana, Türk resminin usta ve genç sanatçılarının yapıtlarından oluşan solo ve karma sergiler, kişisel gelişim seminerleri, imza günleri, atölye çalışmaları, müzik dinletileri gibi sayısız etkinliğe imza atmıştır.

Fahrel Nisa Zeid, Ergin İnan, Süleyman Saim Tekcan, Balkan Naci İslimyeli, Muzaffer Akyol, Gaye Su Akyol, Seyyit Bozdoğan, Okan Bayülgen, Mercan Dede, Nezih Çavuşoğlu, Ali Alışır, Sezin Aksoy, Uğur Çakı, Yalçın Bilgin, Ardan Özmenoğlu, Genco Gülan, Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Timur Kerim İncedayı, Bubi ve Bilge Alkor gibi sanatçıların sergilerine ev sahipliği yapmıştır.

İletişim Bilgileri
Adres
The Ritz Carlton Hotel, Askerocağı Cad. Süzer Plaza No: 15 Gümüşsuyu / İstanbul
Telefon
02122528131
Çalışma Saatleri
Salı-Cuma 11:00-18:00
Cumartesi 12:00-18:00
Yaz sezonu boyunca Cumartesi ve Pazar günleri kapalı.