Oganaki

Oganaki

Hakkında

 

“Oganaki, yani Ogan Akıncı, bir başkent çocuğu olarak, hayatı keşfetme yıllarında TED Ankara Koleji’nde okurken kesmeyi-biçmeyi, sokaktan bulduklarıyla kendine oyuncaklar ve resimler yapma heyecanını yaşamış. Çocukluk yıllarını şekillendiren 70’ler beynine öyle derin bir şekilde kazınmış ki, bugün elinden çıkan dioramaların neredeyse tamamı, o dönemin esintileri taşıyor. Oganaki, 70’ler ruhunu önce kendi keyfi daha sonra da bizler için yeniden yaratıyor! Kütüphanesiyle, araba tamircisiyle, barıyla, bakkalıyla, berberiyle, caddeleriyle…”

-Bedri Baykam // “Fısıldayan Kutular” katalog yazısından.

 

‘’Oganaki’nin üç boyutlu, minyatür ötesi yapıtlarıyla göz göze gelir gelmez bir girdaba yakalanır; bir Lilliput katmanının zaman tünelinde safariye çıkarsınız. Nostaljik tur bittiğinde ‘küçük’ ve ‘detay’a sempatiniz artacak; sanatçının yaratıcılığı, ve emeğine saygı duyacaksınız.’’

-Selçuk Altun

 

Sitemize giriş yaparak kişisel verileriniz, site kullanımınızı analiz etmek, sosyal medya özellikleri ve reklamları kişiselleştirmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metni’ni okuyabilirsiniz. Anladım butonuna tıklayarak açık rıza beyanında bulunmuş olursunuz.