Mert Acar

Mert Acar

Hakkında

Mert Acar (d. 1989, Ankara) 2012 yılında Hacettepe Üniversitesi Grafik Bölümü’nden mezun olduktan sonra 2017 yılında Gazi Üniversitesi Resim Anasanat Dalında yüksek lisansını tamamladı ve aynı yerde Sanatta Yeterlik programına başladı.

2016 yılında Placeholder adlı ilk kişisel sergisini Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde ve Dörtlüleri Yak adlı ikinci kişisel sergisini ise Torun’da gerçekleştirdi. Çalışmaları Akbank 36. Günümüz Sanatçıları Sergisi, Queensrollahouse Londra, Mamut Art Project, Siyah Beyaz Galeri, BASE, Plato Sanat, Mixer Galeri ve Cermodern gibi yerlerde sergilendi. Sanatçının Placeholder serisi 2018 yılında Detroit’te yer alan Subjectively Objective galeri alanında sergilendi ve monograf olarak yayınlandı. Sanatçı yaşamına ve çalışmalarına Ankara’da devam ediyor.

BASElected
30/10/2021 - 14/11/2021
BASElected
Sitemize giriş yaparak kişisel verileriniz, site kullanımınızı analiz etmek, sosyal medya özellikleri ve reklamları kişiselleştirmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metni’ni okuyabilirsiniz. Anladım butonuna tıklayarak açık rıza beyanında bulunmuş olursunuz.