Kemal Seyhan

Kemal Seyhan

Hakkında

Kemal Seyhan (d.1960, Türkiye), Viyana ve İstanbul arasında yaşıyor ve çalışıyor.

Kemal Seyhan resimlerini dört sözcükle ifade etmektedir: Dikey, yatay, renk, yoğunlaşma. Boyama sürecinde Seyhan kendini bir dizi kuralla sınırlar: Siyah boyayla ve yatay olarak konumlandırılmış bir tuvalle başlar. Daha sonra boyayı düz, dikey ve yatay çizgiler doğrultusunda titizlikle uygular. Uygulanan kilolarca boya ve binlerce spatula dokunuşu aracılığıyla her tuval üzerinde resimsel bir tabaka oluşturulur.

Seçili sergileri arasında; Adsız – Poetics of Inner Space (solo), Pi Artworks İstanbul, Türkiye (2018); Syntax (solo), Osthaus Museum Hagen, Hagen, Almanya (2017); Freundschaftsspiel Istanbul:Freiburg, Museum für Neue Kunst Freiburg, Freiburg, Almanya (2016); Ondas Negras (solo), GPLSpaceVI, Viyana, Avusturya (2015); 41 Meter (solo), Zorlu Center, İstanbul, Türkiye (2013); Sieben Grengange, House Wittgenstein, Viyana, Avusturya (2011); Kemal Seyhan (solo), Cora Holzl Gallery, Düsseldorf, Almanya (2010) yer almaktadır.

Eserlerinin yer aldığı seçili koleksiyonlar arasında; The Tyrolean State Museum Ferdinandeum, Innsbruck, Avusturya; Arch Driend Collection, Viyana, Avusturya; Die Roland Madesta, Nurnberg,  Avusturya; İstanbul Modern, İstanbul, Türkiye ve Müze Evliyagil, Ankara, Türkiye bulunmaktadır.

Çok yakında...
Sitemize giriş yaparak kişisel verileriniz, site kullanımınızı analiz etmek, sosyal medya özellikleri ve reklamları kişiselleştirmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metni’ni okuyabilirsiniz. Anladım butonuna tıklayarak açık rıza beyanında bulunmuş olursunuz.