Hale Güngör Oppenheimer

Hale Güngör Oppenheimer
Pg Art Gallery ile iletişime geçin

Hakkında

1981'de Adana'da doğan Hale Güngör Oppenheimer, 2004 yılında Parsons School of Design Paris ve 2009 yılında Pratt Institute New York’ta güzel sanatlar üzerine lisanslarını, 2013'te ise Konstfack Stokholm'de yüksek lisansını tamamladı.

Karışık teknik kullanarak ürettiği işlerinde ve enstelasyonlarında iki ve üç boyut arasındaki alanları kurcalayan ve bu alanlarda yeni yerleşimler kurgulayan Oppenheimer sıklıkla içerisi/dışarısı, özel/kamusal alanlar ve insan yapımı/doğal olan arasındaki sınırları bulanıklaştırır. İmgesel bir çığ sonrası yerinden olmuş domestik objeler ve evler Oppenheimer’ın yarattığı bu alternatif yerleşimlerde yeniden kök salarlar. Sanatçı, yaşamını ve çalışmalarını 2010 yılından bu yana Stokholm’de sürdürüyor.

ile iletişime geçin

Hale Güngör Oppenheimerhttps://www.kolekta.com.tr/sanatcilar/hale-gungor-oppenheimer/

Sitemize giriş yaparak kişisel verileriniz, site kullanımınızı analiz etmek, sosyal medya özellikleri ve reklamları kişiselleştirmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metni’ni okuyabilirsiniz. Anladım butonuna tıklayarak açık rıza beyanında bulunmuş olursunuz.