Gökhan Balkan

Gökhan Balkan

Hakkında

1974 İstanbul doğumlu sanatçı, işletme öğrenimini 1997 yılında BM, 2000 yılında MBA derecesi ile Paris’te tamamladıktan sonra 2012 yılında Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim bölümü yüksek lisans programına katıldı. 2015 yılında ‘Posthuman; Toplumsal beden inşasının sonu, Bio-Konstrüktif Sanat’ başlıklı Yüksek Lisans tezini teslim ettikten sonra halen Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ‘Sanat Bilimi’ doktora programına devam etmektedir.

Balkan, çalışmalarında insansonrası beden, toplum ve kent olgularının görselleştirilmesi üzerinde yoğunlaşırken antroposen ideoloji ve yaşam kurgusunu 'posthümanizm' bağlamında sorgulamaktadır. Sanatçı sosyal dokunun içerisinde katılaşmış beden, kültür ve yaşam mekanında filizlenen çoklu oluşumlar ile katılım ve paylaşım odaklı sanat anlayışını esas alan çalışmalar yapmaktadır.

Sanatçının Yeni Medya ve Sanal Gerçeklik, İlişkisel Estetik ve Sosyal İçerikli Sanat, İnsansonrası durum ve benzeri konulu yayınlanmış makale ve bildirileri bulunmaktadır.

Balkan, çalışmalarını ve yaşamını İstanbul’da sürdürmektedir.

Sitemize giriş yaparak kişisel verileriniz, site kullanımınızı analiz etmek, sosyal medya özellikleri ve reklamları kişiselleştirmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metni’ni okuyabilirsiniz. Anladım butonuna tıklayarak açık rıza beyanında bulunmuş olursunuz.