Erkan Özdilek

Erkan Özdilek

Hakkında

Kayseri 1959

1982 yılında Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu Resim Bölümünde mezun oldu.1988 de Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesine asistan oldu.Aynı yıl Salzburg Yaz Akademisine burs lu olarak katıldı.1990 da ikinci kez Burs kazanarak Salzburg’ da Prof Otto Werner ve Prof Emilio Vedova ile çalışmalara katıldı.sırasıyla 1993 de yüksek lisans 1996 da Sanatta Yeterlilik Diploması aldı.1994 1996 yılları arasında özellikle Almanya nın Düsseldorf ve Berlin kentinde misafir sanatçı olarak davet aldı ve projeler (kavramsal ağırlıklı) projeler üretti.

1993 den 2019 yılları arasında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Temel Eğitim Bölümün de sırasıyla Resim,Seramik,İç Mimarlık,Endüstri Ürünleri Tasarımı,Sinema Televizyon,ve Tekstil Bölümlerine  Temel Tanat Eğitimi derleri verdi.2001 yılında Avusturya Kültür Bakanlığı bursu ile Wiyana da 4 ay süre ile Misafir Sanatçı olarak çalıştı.İstanbul da Valide- i Atik Külliyesi nde iki ayrı tarihte Uluslararası Yaz Akademisi Programları yürüttü.

2006 ile 2015 yılları arasında Yüksek Lisans ve Tez Jüriliği yaptı ve Fakülte Kurulu Üyeliği yaptı.

100 den fazla Ulusal ve Uluslararası etkinliğe katıldı.30 kişisel sergi ve enstalasyon gerçekleştirdi.

Bügün Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ‘nde farklı birimlere Temel Sanat ,Tasarım ve Estetik Dersleri vermektedir.

Çok yakında...
Sitemize giriş yaparak kişisel verileriniz, site kullanımınızı analiz etmek, sosyal medya özellikleri ve reklamları kişiselleştirmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metni’ni okuyabilirsiniz. Anladım butonuna tıklayarak açık rıza beyanında bulunmuş olursunuz.