Berkay Buğdan

Berkay Buğdan

Hakkında

1986 İstanbul doğumlu Berkay Buğdan, 2003'te Maryland Institute College of Art'a tam bursla kabul edildi. İllüstrasyon, animasyon ve tasarım çalışmalarının yanı sıra ilk kişisel sergisi “Ante Bellum” ile sanat dünyasına giren Buğdan, Türkiye ve uluslararası platformlarda üretmeye ve çalışmaya devam etmektedir. Sanatçı İstanbul’da yaşamaktadır.

Endüstriyel materyaller ve veri analiz tekniklerini klasik resim ve heykel ile birleştiren Berkay Buğdan, değişim, kaos ve insanlığın izine dair çalışmalarında deneysel üretim ve görselleştirme metotları ile öne çıkmaktadır. Buğdan tekniği içerisindeki gerek yazılım girdisi gerekse kimyasal müdahale ve doğaya maruziyet ile eser üzerindeki kontrolü ve hikâyeleştirme güdüsüne karşıt olarak entropi ve kaosu sunmaktadır.

KÜL
12/02/2021 - 28/03/2021
BERKAY BUĞDAN KÜL
Sitemize giriş yaparak kişisel verileriniz, site kullanımınızı analiz etmek, sosyal medya özellikleri ve reklamları kişiselleştirmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metni’ni okuyabilirsiniz. Anladım butonuna tıklayarak açık rıza beyanında bulunmuş olursunuz.