Bekir Dindar

Bekir Dindar

Hakkında

İstanbul doğumlu Bekir Dindar, 2018 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fotoğraf bölümününde lisans eğitimini bitirdi. Aynı üniversitesi de Yüksek Lisans  eğitimine devam etmektedir. Yurtiçinde ve dışında bir çok fotoğraf festivaline katılan sanatçının karma, seçilmiş kişisel sergileri ve ödülleri bulunmakta, katıldığı workshoplar sonucunda ürettilen fotoğraf kitapları vardır.  Bir çok yayında işleri yer alan Bekir Dindar;  kurucu ekibinde de yer aldığı Demo Lab. Fotoğraf Kolektifi ile 2 yıldır sergiler ver projeler yürütmeye devam ediyor.

Sanatçı Yaklaşımı
Kolektif ve kişisel hafızaya odaklanarak, kentsel ve kentsel mekanla ilgili gözlemlere dayanarak sosyal, politik ve ekolojik konuları ima eden çalışmalar üretiyorum. Hikaye anlatımıyla birlikte görüntüler üreterek yaşadığım döneme tanıklık ediyorum. Üretilen tüm görüntülerden sorumlu hissediyorum. Bu nedenle, çalışmalarım sadece konulara tanıklık etmekle kalmıyor, aynı zamanda onları içselleştiriyor. Bu arada, fotoğraf yoluyla bir hikaye ya da mücadeleye dahil olmaya çalışıyorum.

 • Bekir Dindar
  Diasec Print
  50x70
  İncele
 • Bekir Dindar
  Diasec Print
  50x70
  İncele
 • Bekir Dindar
  Fine art fotoğraf baskısı, kahverengi ahşap çerçeve
  50x50
  İncele
 • Bekir Dindar
  Fine art fotoğraf baskı, kahverengi ahşap çerçeve
  50x70
  İncele
 • Bekir Dindar
  Fine art fotoğraf baskısı, kahverengi ahşap çerçeve
  50x70
  İncele
Çok yakında...
Sitemize giriş yaparak kişisel verileriniz, site kullanımınızı analiz etmek, sosyal medya özellikleri ve reklamları kişiselleştirmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metni’ni okuyabilirsiniz. Anladım butonuna tıklayarak açık rıza beyanında bulunmuş olursunuz.