Kasa Galeri

Hakkında

KASA

Minerva Han, Karaköy Bankalar Caddesi üzerinde 1913 yılında Atina Bankası şubesi olarak inşa edilmiştir. Daha sonra 1930’da Deutsche Bank’ın devraldığı bina 1950’li yıllardan 1980’li yıllara kadar Doğan Sigorta olarak hizmet vermiştir. Sabancı Üniversitesi, Minerva Han’da 1998 yılında faaliyetlerine başlamış ve binanın kendine özgü mimari özelliğinin bir parçası olan bodrum kat kasa dairesi bir sanat galerisine dönüştürülmüştür. Nisan 1999 tarihinde “Geleceğe Esintiler” başlıklı ilk sergisiyle Kasa Galeri, İstanbul sanat ortamına kazandırılmıştır.

Kar amacı gütmeyen bir sanat mekanı olarak Kasa, ağırlıklı olarak yerel sanat ortamına ve genç kuşak sanatçılara açık, farklı sesleri, farklı yönelimleri, farklı bakışları, doğru zamanda yan yana getirebilecek, tanıdık normların dışında alternatif bir alan yaratabilecek sergilere ev sahipliği yapmaktadır. Kasa, günümüz sanatının problematikleri üzerine düşünen, güncel sanatın dilini taşıyan, kavramsal ve formsal bağlamda bir sözü ve etkisinin yanında toplumsal duyarlılığa sahip sanatçılar ve sanat üretimlerini izleyicilerle paylaşmaktadır.

 

 

İletişim Bilgileri
Adres
Bankalar Caddesi 2, Minerva Han, Karaköy, 34420 Istanbul
Telefon
(0212) 292 4939
Sitemize giriş yaparak kişisel verileriniz, site kullanımınızı analiz etmek, sosyal medya özellikleri ve reklamları kişiselleştirmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metni’ni okuyabilirsiniz. Anladım butonuna tıklayarak açık rıza beyanında bulunmuş olursunuz.