Tayfun Serttaş

Tayfun Serttaş

Hakkında

Sanatçı, yazar ve araştırmacı Tayfun Serttaş 17 Mayıs 1982’de Bodrum’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Sosyal Antropoloji programından, ‘kent antropolojisi’ alanında hazırladığı tezçalışmasıyla, 2004 yılında mezun oldu. Yüksek lisansını Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Disiplinlerarası Sanat programında tamamladı.

2000 yılından itibaren yurt içi ve yurt dışında birçok akademik projeye katıldı. Sanatçının üzerinde çalıştığı konular arasında kent antropolojisi, toplumsal cinsiyet, ötekinin kültürel mirası,gündelik yaşam sosyolojisi, azınlıklar, post-kolonyalizm, kentsel dönüşüm, göç ve sosyal transformasyon, kültürel stratejiler ve minör politika yer alıyor. Serttaş’ın enstalasyon odaklı çalışmaları görsel arşivler, bulunmuş objeler, heykel, video, fotoğraf, sanatçı kitapları ve belgesel temalara dayalı çizimler gibi farklı tekniklerin çok katmanlı birleşiminden oluşuyor.

Sanatçı yaşamını ve çalışmalarını İstanbul ve Bodrum’da sürdürüyor.

 • Tayfun Serttaş
  Resin
  80 x 50 x 45 cm
  İncele
 • Tayfun Serttaş
  Arşivsel pigment print, Hahnemühle Photorag 308 gr, alüminyum sıvama ve alüminyum karkas
  91h x 150w cm
  İncele
 • Tayfun Serttaş
  Arşivsel pigment print, Hahnemühle Photorag 308 gr, alüminyum sıvama ve alüminyum karkas
  75h x 51,5w cm
  İncele
Çok yakında...
Sitemize giriş yaparak kişisel verileriniz, site kullanımınızı analiz etmek, sosyal medya özellikleri ve reklamları kişiselleştirmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metni’ni okuyabilirsiniz. Anladım butonuna tıklayarak açık rıza beyanında bulunmuş olursunuz.