Şahin Çetin

Şahin Çetin

Hakkında

Şahin (1985-Ankara), 2011 yılında Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun oldu. Pratiğinin odak noktasını, tanıklık ettiği toplumsal-politik bellek, identite-kent- aidiyet gibi olguların biriktirdiği görsel dağarcık oluşturur. Yaşadığı coğrafyanın dönüşüm içinde olması, sosyo-politik aidiyetlerin ve tabiiyetlerinin sorgulanması, sanatçıyı karşı mücadele biçimlerine itmiştir. Sanatçı, yeniden tanımlanan bu ‘coğrafya’ sorgusunu, video, fotoğraf, desen, tuval resmi ve heykel gibi çok yönlü bir sanat pratiği beraberinde kurgular ve serileri politik göndermeler içerir. Sanatçının bu bağlamda kurguladığı çalışmaları arasında, Yeryüzü Kayıtları, Galeri Foyart , Ankara,

(2015), ODTÜSanat 16, İkinci Doğa , ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi, Ankara, (2015), An+ialan Güncel Sanat İnisiyatifi, Merkez Üssü, Mimarlar Derneği 1927/ Ankara, (2015) ‘‘5. Uluslararası Öğrenci Trienali’’, Marmara Üniversitesi G.S.F. İstanbul (2010) yer alır.

Sanatçı, An+ialan Güncel Sanat İnisiyatifi’nin kurucu üyesidir, Ankara’da yaşıyor ve çalışmalarını sürdürüyor.

Çok yakında...
Sitemize giriş yaparak kişisel verileriniz, site kullanımınızı analiz etmek, sosyal medya özellikleri ve reklamları kişiselleştirmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metni’ni okuyabilirsiniz. Anladım butonuna tıklayarak açık rıza beyanında bulunmuş olursunuz.