Ronit Baranga

Ronit Baranga

Hakkında

Heykeltraş ve enstalasyon sanatçısı Ronit Baranga, yaşam ve natürmort arasındaki sınırda duygusal durumlar ve ilişkileri konu alan figüratif işler yaratmaktadır. Çalışmaları dünyanın dört bir yanındaki müzelerde ve galerilerde sergilenmiştir ve birçok özel koleksiyonun bir parçası olmuştur. Kariyerinin önemli sergilerinin arasında Banksy'nin grup sergisi Dismaland, ve New York, İstanbul, Tayvan, Çin, Almanya, Tel-Aviv ve Avusturalya'da çok sayıdaki kişisel ve karma sergileri yer almaktadır.

​Baranga Haifa Üniversitesi'nde Psikoloji ve Edebiyat Lisans eğitiminden sonra Tel-Aviv Üniversitesi'nde Sanat Tarihi ve İsrail'in Beit Berl Koleji'nde ('HaMidrasha') Güzel Sanatlar eğitimleri almıştır. Sanatçı, İsrail'de yaşamakta ve çalışmaktadır. Baranga, Türkiye'de 2020'den beri Pg Art Gallery tarafından temsil edilmektedir.

Çok yakında...
Sitemize giriş yaparak kişisel verileriniz, site kullanımınızı analiz etmek, sosyal medya özellikleri ve reklamları kişiselleştirmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metni’ni okuyabilirsiniz. Anladım butonuna tıklayarak açık rıza beyanında bulunmuş olursunuz.