Maude Maris

Maude Maris

Hakkında

Maude Maris (b.1980, Paris), Paris’te yaşıyor ve çalışıyor.

Maude Maris, üretimine oyuncak bebekler, heykelcikler, dallar ve fosillere uzanan çeşitli küçük buluntu nesnelerin kalıplarını alarak başlar. Maris bu replikaları aileler halinde gruplandırır, bir mizansen oluşturacak şekilde hazırlar ve fotoğrafını çeker. Ardından bu imajı on kat büyütecek şekilde resmeder; bu süreçte nesnelerin yüzey, gölge, renk ve derinliklerine müdahale ederken orijinal modelden yola çıkarak vardığı nokta tanınmayacaktır.

Seçili sergileri arasında; Equinoxes 1 (solo), Camille Fournet, Paris, Fransa (2019); Who Wants to Look at Somebody’s Face? (solo), Pi Artworks Londra, İngiltere (2018); Some of Us, an overview of the  French Art Scene, Kunstwerk Carlshutte, Budelsdorf, Almanya (2019); Souvenirs de Tethys (solo), Centre d’Art La Chapelle Jeanne d’Arc, Thouars, Fransa (2018); Anatolian Studies (solo), Embac Chateauroux, Centre-Val de Loire, Fransa (2017); O! Watt up - de Watteau et du Theatre, Maison d'Art Bernard Anthonioz, Nogent-sur-Marne, Fransa (2017); A claire-voie (solo), Galerie de l’Etrave, Thonon-les-Bains, Fransa (2016); Votive (solo), Saint-Ange Residency, VOG Art Center, Fontaine,  Fransa (2016); Antique Romance (solo), Pi Artworks Londra, İngiltere (2016); Nemeton (solo), Musee des Beaux-arts, Rennes, Fransa (2015); Along the Cornices, by Christian Aubert, Collector, Paris, Fransa (2014) ve Dreaming of Vertigo, Raising the Doubt, Artotheque, Caen, Fransa (2012) yer almaktadır.

Eserlerini içeren seçili koleksiyonlar arasında; The Bredin Prat Foundation for Contemporary Art, Paris, Fransa; Collection La Fondation Colas, Boulogne, Fransa; Artotheque Espaces d’Art Contemporain, Caen, Fransa; FRAC - Regional collections of contemporary art, Auvergne, Basse- Normandie, Haute-Normandie, Fransa; Musee des Beaux-Arts, Rennes, Fransa ve Collection Emerige, Paris, Fransa bulunmaktadır.

Çok yakında...
Sitemize giriş yaparak kişisel verileriniz, site kullanımınızı analiz etmek, sosyal medya özellikleri ve reklamları kişiselleştirmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metni’ni okuyabilirsiniz. Anladım butonuna tıklayarak açık rıza beyanında bulunmuş olursunuz.