Lütfullah Genç

Lütfullah Genç

Hakkında

Lütfullah Genç (d.1994, Giresun) 2018 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Bölümü’nden fakülte birincisi olarak mezun oldu. Lisans eğitimi sırasında 2016-2017 yılları arasında Erasmus öğrenci değişimi programıyla Macaristan’da “University of West Hungary” de bir sene eğitim aldı. Hacettepe Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimine devam etmekte olan sanatçı yurt içi ve yurt dışı önemli sergilerde yer almakla beraber üretimine Ankara’ da devam etmektedir.

Lütfullah Genç, çalışmalarında sınıf, nesne ve bellek kavramlarına yoğunlaşır. Günlük hayatta kullanılan nesnelere farklı bakış açılarıyla yaklaşıp, olduğundan daha geniş bir açıyla sunarak, seyirciye yeni alanlar açmayı hedefler. Bunu yaparken de başta seramik malzeme üzerinden farklı medyumlarla çalışıp yeni medya ve enstalasyon işler üretir.

Çok yakında...
Sitemize giriş yaparak kişisel verileriniz, site kullanımınızı analiz etmek, sosyal medya özellikleri ve reklamları kişiselleştirmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metni’ni okuyabilirsiniz. Anladım butonuna tıklayarak açık rıza beyanında bulunmuş olursunuz.