Kezban Arca Batıbeki

Kezban Arca Batıbeki

Hakkında

İstanbul’da dogdu. Marmara Üniversitesi Grafik Sanatlar bölümünden mezun oldu. Başlangıçta; Sanat ve Kadın dergilerinde illüstratör, Sanat Yönetmeni ve Fotoğraf Editörü olarak çalıştı.Kitap ve dergi kapakları, çocuk kitapları, sinema ve tiyatro afişleri, İsveç TV için kısa Çocuk filmi, uzun metrajlı filmlerde Sanat Yönetmenliği, Jenerik tasarımı ve set fotoğrafçılığı yaptı, sanat üzerine yazılar yazdı.

1983 te gittiği ve uzun süre kaldığı Oxford ve Londra’da resim üzerine yoğunlaştı. 1984 ten itibaren Kadın ve popüler kültür ve üzerine yaptığı resimlerle Çağdaş sanat ortamında tanınmaya başladı. Yurtiçi ve Yurtdışı birçok kişisel sergi açtı ve karma sergiye katıldı.

İki kez Esbank büyük ödülü aldı. İstanbul’da yaşıyor, resim, fotoğraf, yerleştirme ve kısa film üzerine çalışmalarını sürdürüyor.

Uzak Yakın Vol.II
05/11/2023 - 20/11/2023
Uzak Yakın Vol.II
Sitemize giriş yaparak kişisel verileriniz, site kullanımınızı analiz etmek, sosyal medya özellikleri ve reklamları kişiselleştirmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metni’ni okuyabilirsiniz. Anladım butonuna tıklayarak açık rıza beyanında bulunmuş olursunuz.