Golden Family_Matt Golden

Golden Family_Matt Golden

Hakkında

Matt, 2008 yılında Dalston’da The Russian Club’ı kurar; mekan, değişken derecelerde bir sergi alanı, moda-fotoğraf stüdyosu, müzik ve film gösterim alanı olarak hem sanatçılar için stüdyo sağlar hem de son on yılda yolu kesişen birçok yaratıcı bireye ev sahibi olur. Bu, kulübün çalışma biçimini oluşturur ve Golden Family’e genişleyen pratiği için benzersiz bir uyarıcı, iş birliği platformu ve bağlamı sağlar.

Matt Golden / Golden Family (d. 1974, Salisbury), Londra’da yaşıyor ve çalışıyor.

Seçili solo sergileri arasında; ​A Pony / A Bridge / Mountain / Rain, Pi Artworks Londra, İngiltere (2019); The Rehearsal,​ Baltic 39 - Figure Four, Newcastle, İngiltere (2017); ​Bisons​, Limoncello Gallery, Londra, İngiltere (2017), ​An Economy of Means​, SGFA - Shalini Ganendra Fine Arts Gallery, Kuala Lumpur, Malezya (2012); House of Nguyen,​ Limoncello Gallery, Londra, İngiltere (2012); ​More Bit Parts In Little Theatres,​ Bischoff/Weiss, Londra, İngiltere (2011); ​Sensitivity to the Impermanence of Being​, Art House Foundation, Londra, İngiltere (2011) ve ​The New Bomonti Club​, Wohnung Felix Rehfeld, Bremen, Almanya (2008) yer almaktadır.

Seçili grup sergileri arasında; ​Islands, ​Annely Juda Fine Art, Londra, İngiltere (2018); ​FOAM, Project/Number, Londra, İngiltere (2014 – tur sergi); ​Wonderland​, Annely Juda Fine Art, Londra, İngiltere (2013); ​Une Exposition Sans Texte,​ Maison d'Art Bernard Anthonioz, Paris, Fransa (2013); ​A Spoken Word​ Exhibition, Mathieu Copeland küratörlüğünde, Musee du Jeu de Paume, Paris, Fransa (2013); ​Keeping up Appearances​, Nassauischer Kunstverein Wiesbaden, Wiesbaden, Almanya (2012) ve ​Plus, Museum Wiesbaden, Wiesbaden, Almanya (2007) yer almaktadır. Seçili ödülleri ve rezidansları arasında; Yoma Sasburg Award Heykel Ödülü, Arts Foundation, Brighton,  İngiltere (2011); Vordemberge-Gildewart Bursu, Vordemberge-Gildewart Foundation, Lachen, İsviçre (2006); SGFA Gallery Residence, Kuala Lumpur, Malezya (2012); Ultra Factory, Kyoto Zokei University, Kyoto, Japonya (2011) bulunmaktadır.

Çok yakında...
Sitemize giriş yaparak kişisel verileriniz, site kullanımınızı analiz etmek, sosyal medya özellikleri ve reklamları kişiselleştirmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metni’ni okuyabilirsiniz. Anladım butonuna tıklayarak açık rıza beyanında bulunmuş olursunuz.