Fulya Çetin

Fulya Çetin

Hakkında

(d.1970, Istanbul) Mimar Sinan Üniversitesi güzel sanatlar fakültesinden mezun olduktan sonra, 2007-2009 yılları arasında Hafriyat Karaköy’de kendini "Çeşitli Sanatlar Alemi" olarak ifade eden mekânda, 160’a yakın sanatçı, inisiyatif ve sivil toplum örgütü ile çalışma imkanı bulmuştur. Birgün Gazetesi "Hafriyat Ameleleri" köşesinde günlük çizimler yaptı ve "İstanbul Defterdarlar"ına katıldı. 2013-2015 yılları arasında ise Kaos GL dergisi için çizim ve görseller hazırladı. 2006’dan bugüne Diyarbakır Sanat Merkezinde gerçekleşen "Lokal Cennet" ile başlayarak birçok Hafriyat sergisine katıldı. Katıldığı karma sergilerinden önemli olan bazıları Tütün Deposunda gerçekleşen “Ateşin Düştüğü Yer”, “Yıkım”, “Buradayız Ahparig”, “Gerçeklik Terörü” ve Karşı Sanat Çalışmalarında gerçekleşen "Bahar Temizliği"dir. Yurt dışında Manchester Paper Gallery’de “All Your Women Things”, Frankfurt, Opelvillen Galeride "Güllük Gülistanlık" sergilerine katılmıştır. 2017’de "Geceden Sonra" sergisini Çağla Köseoğulları ile birlikte FAİL yayınlarında gerçekleştirdi. 2009’da Vahit Tuna' nin Masa projesi kapsamında gerçekleşen "Plastik Bebek", 2013’te artSümer’de "Nehir Altı Nehir", 2015’te Tütün Deposu’nda "Havaya Karışan" ve 2016’da Sanatorium’da "Geceden Karanlık" kişisel sergilerinden bazılarıdır.

2019 da Emin Barın han da, Atonal 9 solo sergisi kapsamında, “Dağların taşların ağladığı gün” isimli sergi kişisel sergilerinden bazılarıdır.

Çok yakında...
Sitemize giriş yaparak kişisel verileriniz, site kullanımınızı analiz etmek, sosyal medya özellikleri ve reklamları kişiselleştirmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metni’ni okuyabilirsiniz. Anladım butonuna tıklayarak açık rıza beyanında bulunmuş olursunuz.