Fahrettin Orenli

Fahrettin Orenli

Hakkında

Fahrettin Örenli’nin sanat pratiği, bilginin bugününe, geleceğine ve de birikmiş bilginin evrendeki fiziksel varoluşumuzun sonundan sonrasında bile sürdürülebilirliğine/yitimine odaklanmaktadır. Amaç, sosyoekonomik ve politik sorunların gelecek için sürdürülebilir bir bilgi oluşturmada etkisinin yanı sıra, şehirlerin psikolojik ve fiziksel boyutta karmaşık varlıklar olarak şekillendikleri ve ardından bilgiyi özümsedikleri yolları araştırmaktır.

Fahrettin Örenli, b.1969, Amsterdam, lives and works in Amsterdam, Netherlands; Seoul, South Korea and Istanbul, Turkey

Major exhibitions include; Voir là in Time Zone, Fulfill Art Space Taipei, Taiwan (2018), Money without Nationality (solo), Pi Artworks London, UK (2018) and The Revolution Will Not Be Televised: Sound Effect Seoul'17 (dual), Artsonje Center, Seoul, South Korea (2017); 89 Noches, Museum of Antioquia, Medellín, Colombia (2017); MMCA Changdong, National Museum of Modern and Contemporary Art, Seoul, South Korea (2017); High Heels (solo), DEPO, Istanbul, Turkey (2016); Neighbors - Contemporary Narratives from Turkey and Beyond, Istanbul Modern, Istanbul, Turkey (2014). Örenli was awarded the ABN AMRO Art Prize, Amsterdam (2004) and the Royal Painting Prize, Amsterdam (2000). Major collections include; ABN-AMRO Bank Collection, Amsterdam, Netherlands; AMC, Amsterdam, Netherlands; CBK (Centrum Beeldende Kunst), Dordrecht, Netherlands; De Heus Collection, Barneveld, Netherlands; Erasmus University Collection, Rotterdam, Netherlands; The Stedelijk Museum, Netherlands, and The Vehbi Koç Foundation, Istanbul, Turkey.

Çok yakında...
Çok yakında...
Sitemize giriş yaparak kişisel verileriniz, site kullanımınızı analiz etmek, sosyal medya özellikleri ve reklamları kişiselleştirmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metni’ni okuyabilirsiniz. Anladım butonuna tıklayarak açık rıza beyanında bulunmuş olursunuz.