Evren Erol

Evren Erol

Hakkında

1977’de İstanbul’da doğan Evren Erol, 1998 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Serigrafi bölümü’nden, 2003 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel bölümü’nden mezun oldu.

Sanatı, var olan gerçekliğe alternatif bakma yöntemleri geliştirebilmek noktasında, sanatçıya sonsuz özgürlük  alanı yaratan kendini ifade etme ve sorgulama dili olarak görmektedir. Heykellerini, koşullara göre kendi varoluşunu biçimleyen düşünce ve kavramların, bilinçaltında yer alan değişimin yansıması olarak tanımlamaktadır. Değişim, dönüşüm, karşıtlık, ret ve kabul bağlamı gibi temel metaforlar çerçevesinde üretmektedir.

2012 yılında “Kendini BULus” sergisini Artgalerim'de , 2015 yılında “Kırmızı Çizgi”, 2016 yılında “Aklın Yarat(t)ıkları” sergisini Bozlu Art Project'te ,2018 yılında "Aklın İyimserliği" sergisini Daire Sanat'ta , 2018 yılında New York'ta, Arsham / Fieg Gallery’de "Butterfly Effect”  ve son olarak 2022 yılında Bozlu Art Project'te açtığı "Biraz Öncesi" başlıklı kişisel sergilerinin yanı sıra birçok karma sergi , sanat fuarı ve sempozyumda yer almıştır.

Evren Erol çalışmalarını Bodrum'da sürdürmektedir.

Bozlu Holding, ING Bank, Allianz, HSBC Bank,. OMM Odun Pazarı Modern Müze gibi kurumsal ve kişisel birçok koleksiyonda, kamusal alanda eserleri yer almaktadır.

Çok yakında...
Sitemize giriş yaparak kişisel verileriniz, site kullanımınızı analiz etmek, sosyal medya özellikleri ve reklamları kişiselleştirmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metni’ni okuyabilirsiniz. Anladım butonuna tıklayarak açık rıza beyanında bulunmuş olursunuz.