Elif Tutka

Elif Tutka

Hakkında

Elif Tutka 1984 yılında İstanbul’da doğdu, optik kurgularla doğada var olan ögeleri birleştirerek insanoğlunun doğayla olan ilişkisini gerçekçi ve somut bir bakış açısıyla eserlerine yansıtıyor. Sanatçı, var oluş ve yok oluş kavramlarını insan ve doğanın uzun soluklu ilişkisi üzerinden yorumluyor. Sanat eğitimi Cağaloğlu Anadolu moda tasarımı lisesinde  başladı.

2010 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Resim Bölümünden mezun olan Tutka, 2015 yılına kadar Ekrem Yalçındağ Atölyesinde sanatçı asistanı olarak görev aldı.  Tuval üzerine akrilik ve yağlıboya tekniklerini kullanan sanatçı, daha önce karma sergilerde eserleriyle beğeni kazandı.

Sanatçının Sevil Dolmacı Art Consultancy ’de gerçekleştirdiği ilk kişisel sergisi ‘Müdahil’in yanı sıra bir çok karma sergide yer aldı yanı 9 ünlü oyuncuyla işbirliği içinde ( Deniz, Demet Özdemir, Seda Güven, Öznur Serçeler, Açelya Topaloğlu, Zeynep Çamcı, Ceyda Ateş, Ceyda Kasabalı ve Melissa Yıldırımer) tegv için bir enstalasyon gerçekleştirdi. Sanatçı 2018 yılında farklı disiplinleri bir araya getirerek eserlerini “simurg şem-ü pervane” adlı tiyatro oyunu ile beraber sergiledi. Sanatçının eserleri yerli ve yabancı birçok seçkin koleksiyona girmiş bulunmakta . Çalışmalarını İstanbul’da ki atölyesinde devam ettirmektedir.

Sergi Listesi

2019  ''part of the whole '' plus gallery

2019 ''dinamizmi kutlamak'' swissotel  the bosphorus (art50)

2019 kişisel sergi”müdahil” Sevil dolmacı Art Concultancy

2018 “untıtled” Plus Gallery

2018  “gençkarma” Sevildolmaci art gallery

2018 “Things on the wall” Sevildolmaci art gallery

2018 Contemporary İstanbul Sevildolmacı Art Gallery

2018 “simurg şem-ü pervane” noact sahne , ikinci kat tiyatro

2018 “tasarım tomtom sokakta” tomtom kırmızı

2018 4. Çağdaş sanat fuarı Art Ankara

2017 “istanbul shoping fest “ Paladium alışveriş merkezi söyleşi ve sergi

2017 “Çağdaş eser seçkisi”  Acar Blu

2017 3. Çağdaş sanat fuarı Art Ankara

2017 Tasarım tomtom sokakta tomtom kırmızı

2016 “A remix of the local” Art Base Project

2015 “Group show” Cağla cabaoğlu Gallery

2010 “gravür” Galatea sanat galerisi

2009 68. Devlet Resim Heykel sergisi

Çok yakında...
Sitemize giriş yaparak kişisel verileriniz, site kullanımınızı analiz etmek, sosyal medya özellikleri ve reklamları kişiselleştirmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metni’ni okuyabilirsiniz. Anladım butonuna tıklayarak açık rıza beyanında bulunmuş olursunuz.