Doruk Paksoy

Doruk Paksoy

Hakkında

1983 yılında İstanbul’da doğan sanatçı Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik bölümü mezunu olup yüksek lisansını Yeditepe Üniversitesi Plastik Sanatlar bölümünde tezli olarak tamamlamış ve halen kendi atölyesinde sanat çalışmalarını sürdürmektedir. Doruk Paksoy İç sesi ve hislerinin estetik simgeleri olan işleri üzerinden dış dünya ile ilişki kurmaktadır. Bilinç dışı unsurlar üzerinden tanımladığı illüstratif öğeleri bir dil düzeni içerisinde estetik bağlamlar oluşturarak resmin diline taşımaktadır.

Sanatçı çalışmalarını 0.1 inceliğinde mürekkepli kalemle kağıt üzerine sabrı zorlayan bir estetik anlayışla aktarmaktadır. Titizliğin özgün düzeninde semboller/simgeler Sürrealizmin sınırlarından bugüne bakan ve bakılan arasında zamana ve mekana bağlı kalmadan yaratılan içsel sorgu örüntülerinde sanatsal bir söz söylemektedir.

Sitemize giriş yaparak kişisel verileriniz, site kullanımınızı analiz etmek, sosyal medya özellikleri ve reklamları kişiselleştirmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metni’ni okuyabilirsiniz. Anladım butonuna tıklayarak açık rıza beyanında bulunmuş olursunuz.