Didem Ünlü

Didem Ünlü

Hakkında

Didem Ünlü, İstanbul'da doğdu ve Marmara Üniversitesi Resim Bölümü'nde okudu. 1993-2009 yılları arasında Londra'da yaşadı ve şu anda İstanbul'da yaşıyor ve çalışıyor. Sanatçı birçok grup sergisinde yer aldı ve İngiltere, Almanya, İstanbul ve Yunanistan'da kişisel sergiler açtı.

ÜNLÜ'nün, gazete, fatura ve desen gibi farklı malzemeler kullanarak yarattığı özgün eserler, kişisel ve sosyal hafıza ile ilgileniyor. Çalışmaları ile tarihin yorumunu ve tarihin görsel sunumunu yaratmaya çalışan sanatçının eserlerinde Fotoğraflar bir başlangıç ​​noktası oluşturuyor. Kisisel tarihinden ilham alan resimleri Londra ile İstanbul arasında ve 'Şimdi ve geçmiş' arasında bir köprü oluşturuyor.

Kişisel tarihini gözden geçirirken izleyiciler için ise sosyal bellek değeri uyandıran aile portreleri yaratıyor.

Çalışmalarında öz referans ve öznel referansların ötesine geçmeyi ve izleyicinin kendi hikayesinin ve tarihinin ortaya çıkması için yer bulmasını hedefliyor.

Çok yakında...
Sitemize giriş yaparak kişisel verileriniz, site kullanımınızı analiz etmek, sosyal medya özellikleri ve reklamları kişiselleştirmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metni’ni okuyabilirsiniz. Anladım butonuna tıklayarak açık rıza beyanında bulunmuş olursunuz.