Can Küçük

Can Küçük

Hakkında

Can Küçük (d.1993) İstanbul’da yaşıyor ve çalışıyor.

Can Küçük materyal, nesne ve mekân ölçeğinde endüstriyel çevreyi, özellikle bedenle doğrudan ilişkisi olanları kendine malzeme edinir. Onları verili sabitlikler olarak kabul etmek yerine potansiyel anlamlarını arar ve sosyal durumları nasıl yarattıklarını açığa çıkaracak biçimde dönüştürür. Böylece bireyin ve materyalin etkileşimini malzeme, üretim biçimi veya yapıtın izleyiciyle karşılaşma anı üzerine yoğunlaşarak çözümlemeye çalışır.

Son dönem yer aldığı grup sergileri arasında Kapalı Kapılar, ArtOda, Müze Evliyagil, Ankara (2019), Pozitif Alan, Operation Room, İstanbul (2018), Otelde Bir Gün, Zilberman Galeri, İstanbul (2018), Yanık Saraylar, PİLOT, İstanbul (2018), Genetiğiyle Oynanmış, Bahar, Sharjah Bienali İstanbul Ayağı, İstanbul (2017) ve Oksitosin: Güven Üzerine Denemeler, Haydarpaşa Garı, İstanbul (2016) bulunuyor.

Sitemize giriş yaparak kişisel verileriniz, site kullanımınızı analiz etmek, sosyal medya özellikleri ve reklamları kişiselleştirmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metni’ni okuyabilirsiniz. Anladım butonuna tıklayarak açık rıza beyanında bulunmuş olursunuz.