Aras Seddigh

Aras Seddigh

Hakkında

Aras Seddigh’in eserleri zamansızlık, mekansızlık, dil, kimlik arayışı gibi kavramları ele alır. Sanatçının tuvallerinde gerçek ve kurgunun iç içe girdiği imajlar öne çıkar. Canlı ile cansız öğeleri, makina ile insanın birleştirerek “melez” figürler yaratır. Seddigh’e göre bu figürler, günümüz teknoloji dünyasının dayattığı zamansız ve mekansız yaşamlarında gerçek ve kurgu arasında sıkışmış bireyin durumunu ifade eder. Resimlerinin yanı sıra yerleştirme, heykel, video mecralarında eserler üreten Seddigh, pratiğinde edebiyattan esinlenir.

Tahran’da doğan Aras Seddigh, B.S. Azad Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği eğitiminin ardından, 2013 yılında Sabancı Üniversitesi’nde Görsel Sanatlar yüksek lisansını tamamladı. Eserleri Kare Sanat Galerisi, 5333 ve C.A.M. Gallery’de düzenlenen grup sergilerine dahil edildi. Seddigh’in eserleri 2012’den beri Contemporary Istanbul, Art Brussels ve Vienna Fair fuarlarında Galeri Nev İstanbul tarafından sergilendi. Sanatçı, Galeri Nev İstanbul’da ilki 2013 olmak üzere dört kişisel sergi gerçekleştirdi. İstanbul’da yaşıyor ve çalışıyor.

Sitemize giriş yaparak kişisel verileriniz, site kullanımınızı analiz etmek, sosyal medya özellikleri ve reklamları kişiselleştirmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metni’ni okuyabilirsiniz. Anladım butonuna tıklayarak açık rıza beyanında bulunmuş olursunuz.