Ali Elmacı

Ali Elmacı

Hakkında

22 Ekim 1976 yılında Sinop’ta doğan Ali Elmacı, 2010 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim Bölümü’nden mezun oldu.

Yapıtlarında özellikle iktidar, medya, güç, toplumsal kalıplar, popüler kültür eleştirisi yapan, klasik tuval resmine çağdaş bir yorum getiren Elmacı’nın üretimi yağlıboya eserlerinin yanı sıra son dönemde desen, video ve heykel ile zenginleşti. Son derece renkli çalışmalarında göz alıcı, fantastik ögelerle karşılaştığımız sanatçı, gerek toplumsal gerekse kişisel durumları izleyiciye çarpıcı bir yorumla sunarken, kalıpları karikatürize ediyor. Kendi deyimiyle ‘çirkini resmettiği’ yapıtları dramatik bir ironi ile yüklü olan sanatçı, seriler halinde ele aldığı çalışmalarında günümüz dünyasını tüm yönleriyle irdeliyor.

 

Ali Elmacı yaşamını ve çalışmalarını İstanbul’da sürdürüyor.

Çok yakında...
Sitemize giriş yaparak kişisel verileriniz, site kullanımınızı analiz etmek, sosyal medya özellikleri ve reklamları kişiselleştirmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metni’ni okuyabilirsiniz. Anladım butonuna tıklayarak açık rıza beyanında bulunmuş olursunuz.