Mine Sanat Galerisi

Hakkında

Misyon:

Mine Sanat Galerisi, 1983 yılında İstanbul’un Kadıköy semtinde çağdaş sanatın öncülüğü konusundaki fikri alt yapısını oluşturmuş ve 1985’ten itibaren çağdaş sanat çizgisinde faaliyetlerini sürdürmektedir. İstanbul ve İstanbul dışında katılım sağladığı fuar ve organizasyonlarda düzenlediği sergiler, söyleşiler, sanat sohbetleri, workshoplar ve performans sanatı çalışmalarıyla “Çağdaş Sanatın” gelişimine katkı sağlayıp, bunların yanı sıra bilinçli koleksiyonerlik adına da danışmanlık yapmaktadır.

 

Vizyon:

37 yıllık tecrübesiyle Mine Sanat Galerisi, Türkiye çağdaş sanatı alanında geçmişten gelen deneyimi ve geniş vizyonu sayesinde çağdaş sanat piyasasına katkıda bulunma, sanatsal arşiv oluşturma, sanata alan açma, usta sanatçıların değerini koruma ve genç sanatçıların sanat piyasasına katılımına destek olma adına yenilikleri takip eden bir bakış açısına sahiptir. Kurumsal ve bireysel koleksiyonlara danışmanlıklar yapan galeri, sanat yolculuğunu uzun yıllar devam ettirmek yolunda çalışmalarını sürdürmektedir.

 

Mine Sanat Hakkında:

Mine Sanat Galerisi, 1983’te İstanbul’un Kadıköy semtinde çağdaş sanatın öncülüğü konusundaki fikri altyapısını oluşturduktan sonra 1985 yılında Altıyol, Kuşdili Caddesi’ndeki ilk mekanında faaliyetlerine resmen başladı. 2009’dan itibaren şehir dışı etkinliklere ağırlık vererek sezonun pasif etkisine karşın alternatif mekan arayışına giren galeri, çağdaş sanat faaliyetlerine o tarihten bu yana İstanbul’a ek olarak Bodrum Yalıkavak’taki mekanında devam ediyor. Eylül 2011’den bu yana sergilere paralel olarak ‘Çağdaş1985’ isimli bir sanat postası yayımlıyor. Sanatta 37. yılını kutlayan galeri, arşivini kısa süre önce SALT ARAŞTIRMA’ya devretti.

İletişim Bilgileri
Adres
Caddebostan, Göztepe Mah. Bahariyeli Sok. Toprak Apt. No:37, Kadıköy / İstanbul
Telefon
Ayşe Koşak - 0543 816 10 34
Çalışma Saatleri
Salı-Cumartesi= 11:00-19:00
Çok yakında...
Sitemize giriş yaparak kişisel verileriniz, site kullanımınızı analiz etmek, sosyal medya özellikleri ve reklamları kişiselleştirmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metni’ni okuyabilirsiniz. Anladım butonuna tıklayarak açık rıza beyanında bulunmuş olursunuz.