Krank Art Gallery

Hakkında

İlk mekanı Tomtom Mahallesi’nde yer alan KRANK Art Gallery konumu ve kuruluş amacı doğrultusunda çağdaş sanatın anlatılabilir ve anlaşılabilir olduğunu geniş kitlelere ulaştırmak misyonuyla yola çıkmıştır. Çağdaş sanatın evrensellik olgusunu yurt içi ve yurt dışından sanatçıların seçkin eserlerini sergileyerek vurgularken; galerinin davetkar ortamında bu eserleri ulaşılabilir ve yorumlanabilir, sanatçının hissettiği tutkuyu hissedilebilir kılmak galerinin öncelikli hedefidir.

“Sanat hakikatin işe koyulmasıdır” der Martin Heidegger. Sanatın bu karşı konulmaz gücünün gittikçe daha çok hissedildiği bu dönemde KRANK Art Gallery, sanat ve sanatçının yüklendiği sorumluluğun sanat profesyonellerince de paylaşılması gerekliliğinin bilincinde, iyi sanat-ulaşılabilir sanat bağlamını misyonuna yansıtmaktadır.

Farklı tekniklerle üretilmiş, farklı içeriklere sahip ama daima çağdaş, daima dinamik üretimler sergileyen sanatçıları ile oluşturacağı birliktelik uluslararası standartlar ölçeğinde devam ederken aynı dinamizmi ziyaretçi ve tüm diğer sanat profesyonelleri ile de yakalamayı hedeflemektedir.

Ekim 2018 itibariyle Hotel Le Méridien Istanbul Etiler ile yaptığı işbirliği ile beraber, galeri mekanını Le Méridien’in içine taşıdı.

Her sergisinde farklı bir kavramı çağdaş sanat aracılığı ile tartışmaya açan KRANK, yeni mekanında da çağdaş sanatı geniş kitlelere ulaştırmaya devam edecek. KRANK, bu yeni dönemde gerçekleştireceği işbirliği ile örnek olabilecek bir model geliştirmeyi hedefliyor.

 

 

İletişim Bilgileri
Adres
LE MERIDIEN, ISTANBUL ETILER 
Cengiz Topel Caddesi No.39 34337 Etiler, Istanbul
Telefon
+90 5322851176
Sitemize giriş yaparak kişisel verileriniz, site kullanımınızı analiz etmek, sosyal medya özellikleri ve reklamları kişiselleştirmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metni’ni okuyabilirsiniz. Anladım butonuna tıklayarak açık rıza beyanında bulunmuş olursunuz.