Yasemin Elçi ‘Fotoğrafa Nereden Başlamalı?’

‘Fotoğrafa Nereden Başlamalı?’

'Fotoğrafın farklı anlatım biçimlerini bir araya getiren bu seçki fotoğrafla üretim yapan sanatçıları keşfetmeye başlamak için bir yol haritası niteliğinde. Bu isimleri mutlaka takibe alın.' Yasemin Elçi

Yasemin Elçi (İstanbul, 1985), Robert Kolej'in ardından Dartmouth College'da (ABD) Ekonomi ve Fotoğraf alanında eğitim gördü. 2009-2016 yılları arasında Galeri x-ist'te çalıştı. Ardından 2016-2019 yılları arasında uluslararası fotoğraf sanatçılarının sergilerine ev sahipliği yapan Leica Galeri'nin direktörlüğünü yaptı. Şu anda İstanbul-Lüksemburg arasında yaşıyor ve çeşitli projelere danışmanlık yapıyor. Luxembourg Times, Sanat Dünyamız, Art Unlimited, Hürriyet Kitap Sanat, Milliyet Sanat gibi yayınlara yazılar yazıyor. Lüksemburg'da ayrıca kültür sanat içerikli bir radyo programı yapıyor.

Sitemize giriş yaparak kişisel verileriniz, site kullanımınızı analiz etmek, sosyal medya özellikleri ve reklamları kişiselleştirmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metni’ni okuyabilirsiniz. Anladım butonuna tıklayarak açık rıza beyanında bulunmuş olursunuz.