Eda Kehale Argün’ün seçkisi

Eda Kehale Argün’ün seçkisi

Eda Kehale Argün, 2001 yılında Northwestern Üniversitesi'nde Ekonomi ve Sanat Teorisi ve Pratiği - Baskı bölümlerinden mezun oldu. Mezuniyetini takiben farklı alanlarda 10 yıl boyunca iş deneyimi kazanan Kehale, 10 senedir Christie's Müzayede Evi Türkiye temsilciliği görevinini yürütürken, farklı projelerde de danışman olarak yer alıyor.

'' Özellikle son 20 yıldır içinden geçtiğimiz dönemde, politik, sosyolojik, ekonomik ve tabii sağlıksal konularda doğru bildiklerimizin pek çoğu alt üst oldu. Sahip olduğumuzu sandıklarımıza aslında sahip olmadığımızı fark ettik; yanılsamalarımızla yüzleştik. Paradigmalar değişti, dünyaya farklı şekillerde bakıp yaşadıklarımızı başka açılardan değerlendirir bulduk kendimizi. Bazen travmalar yaşadık, bazen büyüdük. Benliğimizin dışında yaşanan bu sürecin iç yansımalarını samimiyetle ortaya koyan bir seçki oluşturmak istedim ben de. Aşağıdaki eserler baskılanma, çaresizlik, daralmanın yanında ümit, dayanışma, yeniden kurgulanma gibi pek çok his ve ihtiyacı içlerinde barındırıyorlar.'' Eda Kehale Argün

 

 

Sitemize giriş yaparak kişisel verileriniz, site kullanımınızı analiz etmek, sosyal medya özellikleri ve reklamları kişiselleştirmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metni’ni okuyabilirsiniz. Anladım butonuna tıklayarak açık rıza beyanında bulunmuş olursunuz.