Zeren Göktan

Zeren Göktan

About

Zeren Göktan, lisans ve yüksek lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi, Mimarlık, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Grafik Tasarım Bölümü ve Resim Bölümünde tamamladı. Ardından ikinci yüksek lisans derecesini medya üzerine; fotoğraf, video ve ses  alanlarına yoğunlaşarak Amerika Boston Tufts Üniversitesi’nde tamamladı.

İlk kişisel sergisini 1997 yılında Maçka Sanat Galerisi’nde açtı. 2013 yılında Zilberman Galleride gerçekleşen solo sergisi “Sayaç”, çok aşamalı bir projenin öncülüğünde enstalasyon ve çevrimiçi bir web sitesini içeriyordu; anitsayac.com. Son kişisel sergisi “Derin Mavi” Fotoğraf serisi Zülfaris Sinangogu Karaköy İstanbul Mart 2021’de gerçekleşti.

Platform Garanti Güncel Sanat Merkezi, İstanbul Bienali, İstanbul Modern, Depo, SALT, Akbank Sanat’ın düzenlediği bir çok sergide eserleri izlenen sanatçının enstalasyon, video ve fotoğrafları Amerika, İtalya, İngiltere, Rusya, Yunanistan gibi ülkelerde de izlendi. Çalışmaları hem yerel hem de bir çok uluslarası dergide ve kitapta yer aldı.

Göktan’ın eserleri 2019 Eylül ayında 16. İstanbul Bienali Paralel Etkinliği olan Galeri Nev’in Maçka Sanat Galerisi’nde düzenlediği sergisi “Bütün Gezegen İçerideydi” ve Galeri Nev’in Otuz beşinci yılında düzenlenen “Altın Çağ” sergisinde, 2021/2022 yıllarında çalışmaları SALT ‘’Ten, Beden ve Ben’’ ve OMM Müzesi ‘’Maziye Bakma Mevzu Derin’’ izleyici ile buluştu

Coming soon...
Sitemize giriş yaparak kişisel verileriniz, site kullanımınızı analiz etmek, sosyal medya özellikleri ve reklamları kişiselleştirmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metni’ni okuyabilirsiniz. Anladım butonuna tıklayarak açık rıza beyanında bulunmuş olursunuz.