Cemil Batur Gökçeer

Cemil Batur Gökçeer

About

2005-2009 yılları arasında belgesel tarzın sınırlarında biçimlenen ve Türkiye’de yaşanmakta olan sosyal krizleri konu alan çalışmaları boyunca, fotoğrafın anlatım sınırları ve olaslıklarına dair yaşadığı tecrübeler, bugün fotoğrafa karşı sürdürmekte olan yaklaşımının da temellerini oluşturdu. Sırasıyla; “Düğüm” - 2012 (Torun, Ankara), En Yakın İhtimal – 2014 (Empire Project, İstanbul), Parazit – 2015 (Torun, Ankara), Şşt – 2016 (Empire Project, İstanbul) isimli sergiler gerçekleştiren ve “Düğüm” – 2017,  “Mağara Albino” – 2019 kitaplarını yayımlayan sanatçı, fotoğraf serilerinde, fotoğrafta yer alan somut unsurlarla onda barınabilecek muğlaklıklara -manipülasyona açık boşluklara, eşit ağırlıkta roller verdiği anlatılarında, tanıklığında ya da kendi başından geçen hikayeler aktardı.

2012 yılında kurucuları arasında yer aldığı Torun sanatçı inisiyatifinin 2019 yılına kadar Ankara’da süren gönüllü faaliyetlerinde çeşitli görevler üstlenen Cemil, 2020 senesinden beri İstanbul’da yaşıyor.

Coming soon...
Sitemize giriş yaparak kişisel verileriniz, site kullanımınızı analiz etmek, sosyal medya özellikleri ve reklamları kişiselleştirmek amacıyla çerezler aracılığıyla işlenmektedir. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metni’ni okuyabilirsiniz. Anladım butonuna tıklayarak açık rıza beyanında bulunmuş olursunuz.